Taiyo Yuden SMK316BJ332MF-T
SMK316BJ332MF-T picture photo
Mfg. Part Number
SMK316BJ332MF-T
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V X5R 1206
Datasheet Download
SMK316BJ332MF-T.pdf
Availability of SMK316BJ332MF-T
QUANTITY
SMK316BJ332MF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of SMK316BJ332MF-T
Internal Part NumberEIS-SMK316BJ332MF-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMK316BJ332MF-T
Related LinksSMK316B, SMK316BJ332MF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
SMK316BJ332MF-T Details Description
Related parts for SMK316BJ332MF-T
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 4.78K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.15A 190 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 14.73MM datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC CPLD 980MC 6.2NS 256FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONV 2X5V +/-15V 30W UFRM datasheet.pdf
68UF 50V 6,3X11 datasheet.pdf