Microsemi Commercial Components SMLJ210CAE3/TR13
SMLJ210CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ210CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 210VWM SMCJ
Datasheet Download
SMLJ210CAE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ210CAE3/TR13
QUANTITY
SMLJ210CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ210CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ210CAE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)210V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ210CAE3/TR13
Related LinksSMLJ210C, SMLJ210CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ210CAE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ210CAE3/TR13
DIODE GEN PURP 800V 1A DO41 datasheet.pdf
TAPE CLEAR ESD W/SYMBOLS 72 YDS datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf