Microsemi Commercial Components SMLJ220AE3/TR13
SMLJ220AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ220AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 220VWM SMCJ
Datasheet Download
SMLJ220AE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ220AE3/TR13
QUANTITY
SMLJ220AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ220AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ220AE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ220AE3/TR13
Related LinksSMLJ220, SMLJ220AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ220AE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ220AE3/TR13
IC MOSFET DRIVER 30V 1.5A 8-CDIP datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FERRITE CHIP 500MA 0402 SMD datasheet.pdf
SWITCH CROSS ROLL PLNGR SPDT 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf