Microsemi Commercial Components SMLJ22AE3/TR13
SMLJ22AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ22AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMCJ
Datasheet Download
SMLJ22AE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ22AE3/TR13
QUANTITY
SMLJ22AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ22AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ22AE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)84.4A
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ22AE3/TR13
Related LinksSMLJ22A, SMLJ22AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ22AE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ22AE3/TR13
CONN HEADER .100 DUAL R/A 14POS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 SQ WW datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
FILTER CAP ARRAY 16PF 35MA 25V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-L-180-E1 datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 56A 190W TO247 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 25A GBPC-T/W datasheet.pdf