Microsemi Commercial Components SMLJ30AE3/TR13
SMLJ30AE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ30AE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMCJ
Datasheet Download
SMLJ30AE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ30AE3/TR13
QUANTITY
SMLJ30AE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ30AE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ30AE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)62A
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ30AE3/TR13
Related LinksSMLJ30A, SMLJ30AE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ30AE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ30AE3/TR13
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf