Microsemi Commercial Components SMLJ45CE3/TR13
SMLJ45CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ45CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 80.3VC SMCJ
Datasheet Download
SMLJ45CE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ45CE3/TR13
QUANTITY
SMLJ45CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ45CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ45CE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp80.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)37.4A
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ45CE3/TR13
Related LinksSMLJ45C, SMLJ45CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ45CE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ45CE3/TR13
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
TRANSDUCER 1-5VDC 10000PSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 250V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
330UF 6,3V 8X6,2 datasheet.pdf