Microsemi Commercial Components SMLJ78CAE3/TR13
SMLJ78CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMLJ78CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMCJ
Datasheet Download
SMLJ78CAE3/TR13.pdf
Availability of SMLJ78CAE3/TR13
QUANTITY
SMLJ78CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMLJ78CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMLJ78CAE3/TR13
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)22.8A
Power - Peak Pulse300W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMLJ78CAE3/TR13
Related LinksSMLJ78C, SMLJ78CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMLJ78CAE3/TR13 Details Description
Related parts for SMLJ78CAE3/TR13
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.06A 180 MOHM datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX2M datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf