Vishay/Beyschlag SMM02070C1501FBP00
SMM02070C1501FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1501FBP00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1501FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1501FBP00
QUANTITY
SMM02070C1501FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1501FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1501FBP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMM0207
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1501FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1501FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1501FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1501FBP00
CBL RIBN 40COND 0.050 BLACK 10' datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 NYLON 1/8" datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 12" 6S SFN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS INLINE SCKT datasheet.pdf