Vishay/Beyschlag SMM02070C1960FBP00
SMM02070C1960FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1960FBP00
Brief Description
RES SMD 196 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1960FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1960FBP00
QUANTITY
SMM02070C1960FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1960FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1960FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1960FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1960FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1960FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1960FBP00
Crystal 32.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 8POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE DPST-NO 0.2A 50V datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf