Vishay/Beyschlag SMM02070C2050FBP00
SMM02070C2050FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C2050FBP00
Brief Description
RES SMD 205 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C2050FBP00.pdf
Availability of SMM02070C2050FBP00
QUANTITY
SMM02070C2050FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C2050FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C2050FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C2050FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C2050FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C2050FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C2050FBP00
CBL RIBN 37COND 0.050 BLK 1000' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 110A 250V datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 14POS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/04/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1.03A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf