Vishay/Beyschlag SMM02070C2268FBP00
SMM02070C2268FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C2268FBP00
Brief Description
RES SMD 2.26 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C2268FBP00.pdf
Availability of SMM02070C2268FBP00
QUANTITY
SMM02070C2268FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C2268FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C2268FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C2268FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C2268FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C2268FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C2268FBP00
IC MULTIPLEXER QUAD 2CH 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS DIN PRESS FIT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A ITO220AC datasheet.pdf
CONN PLUG 14CKT DUAL VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 19A 4.9 MOHM SMD datasheet.pdf