Vishay/Beyschlag SMM02070C2433FBS00
SMM02070C2433FBS00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C2433FBS00
Brief Description
RES SMD 243K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C2433FBS00.pdf
Availability of SMM02070C2433FBS00
QUANTITY
SMM02070C2433FBS00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C2433FBS00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C2433FBS00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C2433FBS00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C2433FBS00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C2433FBS00 Details Description
Related parts for SMM02070C2433FBS00
RES SMD 0.02 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf