Vishay/Beyschlag SMM02070C2749FBP00
SMM02070C2749FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C2749FBP00
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C2749FBP00.pdf
Availability of SMM02070C2749FBP00
QUANTITY
SMM02070C2749FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C2749FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C2749FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C2749FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C2749FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C2749FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C2749FBP00
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FITTING COUPLER ABS YELLOW 2X2" datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 33MHZ 40TSOP datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V/1.9V 0.6A 20USMD datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf