Vishay/Beyschlag SMM02070C3900FBP00
SMM02070C3900FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C3900FBP00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 390 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C3900FBP00.pdf
Availability of SMM02070C3900FBP00
QUANTITY
SMM02070C3900FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C3900FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C3900FBP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMM0207
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C3900FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C3900FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C3900FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C3900FBP00
IC 8051 PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.124 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM FL. TYP AB19, AFS S4 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO-214AA datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 250MW SOD323 datasheet.pdf