Vishay/Beyschlag SMM02070C3924FBP00
SMM02070C3924FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C3924FBP00
Brief Description
RES SMD 3.92M OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C3924FBP00.pdf
Availability of SMM02070C3924FBP00
QUANTITY
SMM02070C3924FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C3924FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C3924FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C3924FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C3924FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C3924FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C3924FBP00
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC LIGHT TO DGTL CONV 6-DFN datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 1.84A 160 MOHM datasheet.pdf
COVER BTS 5 KIT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
7.90"W X .475" ORANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 50MA SOT-323 datasheet.pdf