Vishay/Beyschlag SMM02070C3928FBP00
SMM02070C3928FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C3928FBP00
Brief Description
RES SMD 3.92 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C3928FBP00.pdf
Availability of SMM02070C3928FBP00
QUANTITY
SMM02070C3928FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C3928FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C3928FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C3928FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C3928FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C3928FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C3928FBP00
TOOL INSERTER CMOS-SAFE 36-40PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 80 DEG GRAY/BLUE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL R/A 3.05MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/16"-48" BLACK datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 25PPM 3.2X5 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf