Vishay/Beyschlag SMM02070C5110FBP00
SMM02070C5110FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C5110FBP00
Brief Description
RES SMD 511 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C5110FBP00.pdf
Availability of SMM02070C5110FBP00
QUANTITY
SMM02070C5110FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C5110FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C5110FBP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C5110FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C5110FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C5110FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C5110FBP00
CONVERTER DC/DC 5V OUT 1W datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL BLUE/BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" .50MM 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 300MA 750 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf