Vishay/Beyschlag SMM02070C5621FBP00
SMM02070C5621FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C5621FBP00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C5621FBP00.pdf
Availability of SMM02070C5621FBP00
QUANTITY
SMM02070C5621FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C5621FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C5621FBP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMM0207
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C5621FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C5621FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C5621FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C5621FBP00
JUMPER-H9992TR/A3047B/H9992TR 2" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MODEM CDMA RS-232 DC IP ALLTEL datasheet.pdf
CONTROL RELAY PHASE 3X440VAC DIN datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 1000W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 20POS TIN datasheet.pdf