Vishay/Beyschlag SMM02070C6819FBS00
SMM02070C6819FBS00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C6819FBS00
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C6819FBS00.pdf
Availability of SMM02070C6819FBS00
QUANTITY
SMM02070C6819FBS00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C6819FBS00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C6819FBS00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C6819FBS00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C6819FBS00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C6819FBS00 Details Description
Related parts for SMM02070C6819FBS00
RES 2.7K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE-AKN64A/ AE64G / APK64A datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STER 192KHZ 28-SSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.9K OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf