Vishay/Beyschlag SMM02070C6981FBP00
SMM02070C6981FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C6981FBP00
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C6981FBP00.pdf
Availability of SMM02070C6981FBP00
QUANTITY
SMM02070C6981FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C6981FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C6981FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C6981FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C6981FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C6981FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C6981FBP00
CONN HOUSING 10POS .100 LOCKING datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
TXRX ETHERNET PHYTER 48-LQFP datasheet.pdf
IC DGTL SNGL 5K SPI 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.5A SYNC 6UDFN datasheet.pdf
RES SMD 1.05 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 100POS datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR YELLOW datasheet.pdf
M 703/10 K/A 17 2% datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf