Vishay/Beyschlag SMM02070C8200FBP00
SMM02070C8200FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C8200FBP00
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C8200FBP00.pdf
Availability of SMM02070C8200FBP00
QUANTITY
SMM02070C8200FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C8200FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C8200FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C8200FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C8200FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C8200FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C8200FBP00
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf