ST SMP100LC-200
SMP100LC-200 picture photo
Mfg. Part Number
SMP100LC-200
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
TRISIL 100A 200V BIDIRECT SMB
Datasheet Download
SMP100LC-200.pdf
Availability of SMP100LC-200
QUANTITY
SMP100LC-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMP100LC-200
Internal Part NumberEIS-SMP100LC-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSMP100LC View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
SeriesSMP, TRISIL™
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover250V
Voltage - Off State200V
Voltage - On State-
Current - Peak Pulse (8/20µs)400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance60pF
Package / CaseDO-214AA, SMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMP100LC-200
Related LinksSMP100, SMP100LC-200 Datasheet, ST Distributor
SMP100LC-200 Details Description
Related parts for SMP100LC-200
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16WQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC P600 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 131.25VC AXIAL datasheet.pdf
TV 39C MIXED(TWIN) SKT J/N REC datasheet.pdf
180UF 450V 25.4X92.08 85C AXI datasheet.pdf