Vishay Semiconductor/Diodes Division SMP15-M3/85A
SMP15-M3/85A picture photo
Mfg. Part Number
SMP15-M3/85A
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 26.9VC SMP
Datasheet Download
SMP15-M3/85A.pdf
Availability of SMP15-M3/85A
QUANTITY
SMP15-M3/85A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMP15-M3/85A
Internal Part NumberEIS-SMP15-M3/85A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.9A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMP15-M3/85A
Related LinksSMP15-, SMP15-M3/85A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMP15-M3/85A Details Description
Related parts for SMP15-M3/85A
SWITCH DIP 4POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.1A 8-SOIC datasheet.pdf
T-BEAM 25M FET TIMER MINI CONN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
25+25 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 10A TO220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
MICRO 9C S 20" YEL JACKS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf