ST SMP2100SCMC
SMP2100SCMC picture photo
Mfg. Part Number
SMP2100SCMC
Brief Description
THYRISTOR 210V 400A DO214AA
Datasheet Download
SMP2100SCMC.pdf
Availability of SMP2100SCMC
QUANTITY
SMP2100SCMC Order Process
Ship out your order
Specifications of SMP2100SCMC
Internal Part NumberEIS-SMP2100SCMC
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover240V
Voltage - Off State210V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance45pF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMP2100SCMC
Related LinksSMP21, SMP2100SCMC Datasheet, ST Distributor
SMP2100SCMC Details Description
Related parts for SMP2100SCMC
SWITCH DIP TAPE SEALED 5POS SMD datasheet.pdf
HDC-DW-M3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
IC 900MA POWER DIST SWITCH 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 8A datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf