Vishay Semiconductor/Diodes Division SMP30-M3/85A
SMP30-M3/85A picture photo
Mfg. Part Number
SMP30-M3/85A
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMP
Datasheet Download
SMP30-M3/85A.pdf
Availability of SMP30-M3/85A
QUANTITY
SMP30-M3/85A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMP30-M3/85A
Internal Part NumberEIS-SMP30-M3/85A
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.5A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMP30-M3/85A
Related LinksSMP30-, SMP30-M3/85A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMP30-M3/85A Details Description
Related parts for SMP30-M3/85A
CONN MULT STUD 16-22 AWG #6-8-10 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 5.5A 35 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
17P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
INSERT FEMALE 1POS CRIMP datasheet.pdf
SMA RA PLG-STRT PLG RG-316 .25M datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD datasheet.pdf