Hirose Electric Co Ltd SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS picture photo
Mfg. Part Number
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CBL ASSEM SMPM F-F 1000MM
Datasheet Download
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS.pdf
Availability of SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
QUANTITY
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS Order Process
Ship out your order
Specifications of SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
Internal Part NumberEIS-SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSMPM
GenderFemale to Female
StyleSMPM to SMPM
1st ConnectorSMPM Female Jack
2nd ConnectorSMPM Female Jack
Length39.4" (1000.0mm)
Cable Type-
Impedance50 Ohm
Frequency - Max65GHz
ColorBlue
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
Related LinksSMPM-2J-FCC, SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS Details Description
Related parts for SMPM-2J-FCCAF1-A-1000RS
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH OD 125C SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ACCESSORY datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf