Hirose Electric Co Ltd SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS
SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS picture photo
Mfg. Part Number
SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CBL ASSEM SMPM F-F 500MM
Datasheet Download
SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS.pdf
Availability of SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS
QUANTITY
SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS Order Process
Ship out your order
Specifications of SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS
Internal Part NumberEIS-SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesSMPM
GenderFemale to Female
StyleSMPM to SMPM
1st ConnectorSMPM Female Jack
2nd ConnectorSMPM Female Jack
Length19.7" (500.0mm)
Cable Type-
Impedance50 Ohm
Frequency - Max65GHz
ColorBlue
Features-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS
Related LinksSMPM-2J-FCC, SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS Details Description
Related parts for SMPM-2J-FCCAF1-A-500RS
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.1A 160 MOHM datasheet.pdf
COND CRIMP PUNCH datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
DIE SET MTR35 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf