Vishay Semiconductor/Diodes Division SMPZ3925B-M3/85A
SMPZ3925B-M3/85A picture photo
Mfg. Part Number
SMPZ3925B-M3/85A
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 500MW DO220AA
Datasheet Download
SMPZ3925B-M3/85A.pdf
Availability of SMPZ3925B-M3/85A
QUANTITY
SMPZ3925B-M3/85A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMPZ3925B-M3/85A
Internal Part NumberEIS-SMPZ3925B-M3/85A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SerieseSMP®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2.5µA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-220AA
Supplier Device PackageDO-220AA (SMP)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMPZ3925B-M3/85A
Related LinksSMPZ3925, SMPZ3925B-M3/85A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMPZ3925B-M3/85A Details Description
Related parts for SMPZ3925B-M3/85A
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
SNAP LATCH WHITE 0.142" - 0.228" datasheet.pdf
SENSOR PHOTO HORZ 98' THRUBEAM datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8DIP datasheet.pdf
FUSE 750MA 125V TELECM 4.3MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf