Texas Instruments SN65LVDS22DG4
SN65LVDS22DG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDS22DG4
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC MULTIPLEXER 1CH 16SOIC
Datasheet Download
SN65LVDS22DG4.pdf
Availability of SN65LVDS22DG4
QUANTITY
SN65LVDS22DG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDS22DG4
Internal Part NumberEIS-SN65LVDS22DG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingTube
TypeBuffer, Multiplexer
Applications-
InputLVDS
OutputLVDS
Data Rate (Max)250Mbps
Number of Channels1 x 2:2
Delay Time4.0ns
Signal Conditioning-
Capacitance - Input3pF
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Current - Supply13mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDS22DG4
Related LinksSN65LV, SN65LVDS22DG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDS22DG4 Details Description
Related parts for SN65LVDS22DG4
IC FPGA 108 I/O 132QFP datasheet.pdf
IC TXRX RS485 EXT MODE 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 3V datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC LIU E1 QUAD 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 17.4MM datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 3POS STR GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf