Texas Instruments SN65LVDS250DBT
SN65LVDS250DBT picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDS250DBT
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC CROSSPT SWTCH 2.5GBPS 38TSSOP
Datasheet Download
SN65LVDS250DBT.pdf
Availability of SN65LVDS250DBT
QUANTITY
SN65LVDS250DBT Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDS250DBT
Internal Part NumberEIS-SN65LVDS250DBT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series65LVDS
PackagingTube
TypeCrosspoint Switch
Circuit1 x 4:4
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package38-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDS250DBT
Related LinksSN65LVD, SN65LVDS250DBT Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDS250DBT Details Description
Related parts for SN65LVDS250DBT
IC SWITCH QUAD SPST 20PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 700MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SMARTSWITCH CONTROLLER OLED datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 30 Position Through Hole Kinked Pin datasheet.pdf
PELTIER OT08,08,F0,0305,11,W2.25 datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 40POS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf