Texas Instruments SN65LVDS2DBVRG4
SN65LVDS2DBVRG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN65LVDS2DBVRG4
Manufacturer
Product Category
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS SOT23-5
Datasheet Download
SN65LVDS2DBVRG4.pdf
Availability of SN65LVDS2DBVRG4
QUANTITY
SN65LVDS2DBVRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN65LVDS2DBVRG4
Internal Part NumberEIS-SN65LVDS2DBVRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly/Test Site Addition 30/Jul/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series65LVDS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeReceiver
ProtocolLVDS
Number of Drivers/Receivers0/1
Duplex-
Receiver Hysteresis-
Data Rate400Mbps
Voltage - Supply2.4 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN65LVDS2DBVRG4
Related LinksSN65LVD, SN65LVDS2DBVRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN65LVDS2DBVRG4 Details Description
Related parts for SN65LVDS2DBVRG4
RES CHAS MNT 33 OHM 10% 114W datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.81MM datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5000V GRN 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 450V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
DDR3 240P SMT ASSY datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf