Texas Instruments SN74AUP1G17DBVRG4
SN74AUP1G17DBVRG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN74AUP1G17DBVRG4
Manufacturer
Product Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC BUFFER SCHMIT TRIG SOT23-5
Datasheet Download
SN74AUP1G17DBVRG4.pdf
Availability of SN74AUP1G17DBVRG4
QUANTITY
SN74AUP1G17DBVRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN74AUP1G17DBVRG4
Internal Part NumberEIS-SN74AUP1G17DBVRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series74AUP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeSchmitt Trigger - Buffer, Driver
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Current - Output High, Low4mA, 4mA
Voltage - Supply0.8 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN74AUP1G17DBVRG4
Related LinksSN74AUP1, SN74AUP1G17DBVRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN74AUP1G17DBVRG4 Details Description
Related parts for SN74AUP1G17DBVRG4
HDR RA SR .100 GP datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 34MM PC MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.7A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW 1005 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 48VOUT 100W datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 179MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W datasheet.pdf