Texas Instruments SN74LVC1G32DCKTG4
SN74LVC1G32DCKTG4 picture photo
Mfg. Part Number
SN74LVC1G32DCKTG4
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5
Datasheet Download
SN74LVC1G32DCKTG4.pdf
Availability of SN74LVC1G32DCKTG4
QUANTITY
SN74LVC1G32DCKTG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SN74LVC1G32DCKTG4
Internal Part NumberEIS-SN74LVC1G32DCKTG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Bond Wire 07/May/2014
Copper Wire Revision A 03/Nov/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
Series74LVC
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeOR Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Features-
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent (Max)10µA
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Logic Level - Low0.7 V ~ 0.8 V
Logic Level - High1.7 V ~ 2 V
Max Propagation Delay @ V, Max CL4ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSC-70-5
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN74LVC1G32DCKTG4
Related LinksSN74LVC1, SN74LVC1G32DCKTG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN74LVC1G32DCKTG4 Details Description
Related parts for SN74LVC1G32DCKTG4
POLYSWITCH PTC RESET 3.8A STRAP datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 100A datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 46MA 11 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf