Texas Instruments SN75DP139RSBT
SN75DP139RSBT picture photo
Mfg. Part Number
SN75DP139RSBT
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC DISPLYPRT TO TMDS XLATR 40QFN
Datasheet Download
SN75DP139RSBT.pdf
Availability of SN75DP139RSBT
QUANTITY
SN75DP139RSBT Order Process
Ship out your order
Specifications of SN75DP139RSBT
Internal Part NumberEIS-SN75DP139RSBT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsDesktop, Notebook PCs
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Package / Case40-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-WQFN (5x5)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SN75DP139RSBT
Related LinksSN75DP, SN75DP139RSBT Datasheet, Texas Instruments Distributor
SN75DP139RSBT Details Description
Related parts for SN75DP139RSBT
CONN IC DIP SOCKET 28POS TINLEAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SR HDR .197DE 16 ASY ST GLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
OPTIC CABLE ASSEMBLIES datasheet.pdf
TELECOIL datasheet.pdf
RES 8.25M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf