ITT Cannon, LLC SNLM-P-S50-25L-BN
SNLM-P-S50-25L-BN picture photo
Mfg. Part Number
SNLM-P-S50-25L-BN
Brief Description
CONN STR PLUG SET SCRW PIN BRN
Datasheet Download
SNLM-P-S50-25L-BN.pdf
Availability of SNLM-P-S50-25L-BN
QUANTITY
SNLM-P-S50-25L-BN Order Process
Ship out your order
Specifications of SNLM-P-S50-25L-BN
Internal Part NumberEIS-SNLM-P-S50-25L-BN
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSet Screw
Contact Finish Thickness-
Current Rating250A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNLM-P-S50-25L-BN
Related LinksSNLM-P-S, SNLM-P-S50-25L-BN Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
SNLM-P-S50-25L-BN Details Description
Related parts for SNLM-P-S50-25L-BN
SCR 400V 8A TO220AB datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR64S/AE64G/HKR64S datasheet.pdf
RES 2.7M OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 57POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
400V .37 KW V7 DRIVE datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf