ITT Cannon, LLC SNLM-P-S70-25L-GY
SNLM-P-S70-25L-GY picture photo
Mfg. Part Number
SNLM-P-S70-25L-GY
Brief Description
CONN STR PLUG SET SCRW PIN GRY
Datasheet Download
SNLM-P-S70-25L-GY.pdf
Availability of SNLM-P-S70-25L-GY
QUANTITY
SNLM-P-S70-25L-GY Order Process
Ship out your order
Specifications of SNLM-P-S70-25L-GY
Internal Part NumberEIS-SNLM-P-S70-25L-GY
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSet Screw
Contact Finish Thickness-
Current Rating250A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNLM-P-S70-25L-GY
Related LinksSNLM-P-S, SNLM-P-S70-25L-GY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
SNLM-P-S70-25L-GY Details Description
Related parts for SNLM-P-S70-25L-GY
IC FLASH 2GBIT 33NS 69FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND YELLOW datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 50V 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A 2MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.090" datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
SYNJET ZFLOW 87 LEVEL SELECT 5V datasheet.pdf