HellermannTyton SNP16GHS0C2
SNP16GHS0C2 picture photo
Mfg. Part Number
SNP16GHS0C2
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
SNAPPER HOSE CLAMP BLACK
Datasheet Download
SNP16GHS0C2.pdf
Availability of SNP16GHS0C2
QUANTITY
SNP16GHS0C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SNP16GHS0C2
Internal Part NumberEIS-SNP16GHS0C2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
SeriesSNP
TypeHose Clamp
Opening Size0.78" ~ 0.87" Dia x 0.23" W (19.7mm ~ 22.0mm x 5.9mm)
Mounting TypePlug In
MaterialNylon, Glass Filled, Impact Modified, Heat Stabilized
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNP16GHS0C2
Related LinksSNP16, SNP16GHS0C2 Datasheet, HellermannTyton Distributor
SNP16GHS0C2 Details Description
Related parts for SNP16GHS0C2
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO AUTOMOTIVE 36POWERSO datasheet.pdf
IC SYNCH MOSFET CNTLR 8SO datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 5POS datasheet.pdf
8336-12 WIRE STOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
RUGGED RJ45 R/A JACK 8POS HDR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf