Samtec, Inc. SNT-100-BL-H
SNT-100-BL-H picture photo
Mfg. Part Number
SNT-100-BL-H
Manufacturer
Product Category
Shunts, Jumpers
Brief Description
CONN SHUNT .100 BLUE
Datasheet Download
SNT-100-BL-H.pdf
Availability of SNT-100-BL-H
QUANTITY
SNT-100-BL-H Order Process
Ship out your order
Specifications of SNT-100-BL-H
Internal Part NumberEIS-SNT-100-BL-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyShunts, Jumpers
SeriesSNT
PackagingBulk
TypeOpen Top
GenderFemale Sockets
Number of Positions or Pins (Grid)2 (1 x 2)
Pitch0.100" (2.54mm)
Height0.240" (6.10mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SNT-100-BL-H
Related LinksSNT-10, SNT-100-BL-H Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SNT-100-BL-H Details Description
Related parts for SNT-100-BL-H
IC QUAD BILATERAL SWITCH 14TSSOP datasheet.pdf
THYRISTOR DISC 2000V 2500A TBK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-BB-IGFG-I1) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf