TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-1-9036-22
SO63-1-9036-22 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-1-9036-22
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-1-9036-22.pdf
Availability of SO63-1-9036-22
QUANTITY
SO63-1-9036-22 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-1-9036-22
Internal Part NumberEIS-SO63-1-9036-22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package1,000
TypeWire to Wire
Diameter0.075" (1.9mm), 0.105" (2.6mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesImmersion Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-1-9036-22
Related LinksSO63-1-, SO63-1-9036-22 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
SO63-1-9036-22 Details Description
Related parts for SO63-1-9036-22
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 40mA Backlight 16-MLP (3x3) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Lighting 16-MSOP datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
WOODWORK WHEEL 6X2X1-1/4" 5G MED datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 8A datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16PIN CRIMP datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf