TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-1-W1-24-9-100
SO63-1-W1-24-9-100 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-1-W1-24-9-100
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 24 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-1-W1-24-9-100.pdf
Availability of SO63-1-W1-24-9-100
QUANTITY
SO63-1-W1-24-9-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-1-W1-24-9-100
Internal Part NumberEIS-SO63-1-W1-24-9-100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package5,000
TypeWire to Wire
Diameter0.075" (1.9mm), 0.105" (2.6mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesEnvironment Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-1-W1-24-9-100
SO63-1-W1-24-9-100 Details Description
Related parts for SO63-1-W1-24-9-100
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR PUSH datasheet.pdf
IC MCU 2KB 20PIN QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.059" (1.50mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 105K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPST-NC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1 UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf