TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-1-W3-28-9CS2633
SO63-1-W3-28-9CS2633 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-1-W3-28-9CS2633
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 28 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-1-W3-28-9CS2633.pdf
Availability of SO63-1-W3-28-9CS2633
QUANTITY
SO63-1-W3-28-9CS2633 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-1-W3-28-9CS2633
Internal Part NumberEIS-SO63-1-W3-28-9CS2633
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package1,000
TypeWire to Wire
Diameter0.075" (1.9mm), 0.105" (2.6mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesImmersion Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-1-W3-28-9CS2633
SO63-1-W3-28-9CS2633 Details Description
Related parts for SO63-1-W3-28-9CS2633
FIXED IND 1.5UH 455MA 730 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
RES 1.10K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CL LOAD SWITCH datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 30V CHA MNT datasheet.pdf