TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-2-9036-20CS2677
SO63-2-9036-20CS2677 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-2-9036-20CS2677
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 20 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-2-9036-20CS2677.pdf
Availability of SO63-2-9036-20CS2677
QUANTITY
SO63-2-9036-20CS2677 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-2-9036-20CS2677
Internal Part NumberEIS-SO63-2-9036-20CS2677
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
SeriesSolderSleeve SO63
TypeWire to Wire
Diameter0.105" (2.6mm), 0.145" (3.7mm)
Length0.650" (16.51mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesImmersion Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-2-9036-20CS2677
SO63-2-9036-20CS2677 Details Description
Related parts for SO63-2-9036-20CS2677
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CABLE CONNECTOR PG-29 12-10AWG datasheet.pdf
AU CORDSET 10A 1.5M V-LOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf