TE Connectivity Raychem Cable Protection SO63-5-55-22-5
SO63-5-55-22-5 picture photo
Mfg. Part Number
SO63-5-55-22-5
Brief Description
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD
Datasheet Download
SO63-5-55-22-5.pdf
Availability of SO63-5-55-22-5
QUANTITY
SO63-5-55-22-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SO63-5-55-22-5
Internal Part NumberEIS-SO63-5-55-22-5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package500
TypeWire to Wire
Diameter0.275" (7.0mm), 0.300" (7.6mm)
Length0.750" (19.05mm)
ColorBlue, Transparent
FeaturesImmersion Resistant, Preinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SO63-5-55-22-5
Related LinksSO63-5-, SO63-5-55-22-5 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
SO63-5-55-22-5 Details Description
Related parts for SO63-5-55-22-5
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 17POS 5.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ1 datasheet.pdf
CIR 35C 35#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
1500UF 100V 25X50MM 105C 10000H datasheet.pdf