Vishay/Dale SOMC14012K20GEA
SOMC14012K20GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC14012K20GEA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
SOMC14012K20GEA.pdf
Availability of SOMC14012K20GEA
QUANTITY
SOMC14012K20GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC14012K20GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC14012K20GEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSOMC
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC14012K20GEA
Related LinksSOMC140, SOMC14012K20GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC14012K20GEA Details Description
Related parts for SOMC14012K20GEA
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SC70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
2.54MM DRSW HDR TH 2.5SNLF 8CKT datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 133MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
FAN 12VDC 92X25MM 3WR datasheet.pdf
IC TXRX RFID 13.56MHZ 20QFN datasheet.pdf
ATTENUATOR 18 DB DC 18GHZ datasheet.pdf