Vishay/Dale SOMC140151K0GEA
SOMC140151K0GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC140151K0GEA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 51K OHM 14SOIC
Datasheet Download
SOMC140151K0GEA.pdf
Availability of SOMC140151K0GEA
QUANTITY
SOMC140151K0GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC140151K0GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC140151K0GEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSOMC
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC140151K0GEA
Related LinksSOMC140, SOMC140151K0GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC140151K0GEA Details Description
Related parts for SOMC140151K0GEA
RES ARRAY 7 RES 1M OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
PNL MNT CLEAR QUICK CONNECT datasheet.pdf
CONN PCB 2POS datasheet.pdf