Vishay/Dale SOMC1403100RGEA
SOMC1403100RGEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC1403100RGEA
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 100 OHM 14SOIC
Datasheet Download
SOMC1403100RGEA.pdf
Availability of SOMC1403100RGEA
QUANTITY
SOMC1403100RGEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC1403100RGEA
Internal Part NumberEIS-SOMC1403100RGEA
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC1403100RGEA
Related LinksSOMC140, SOMC1403100RGEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC1403100RGEA Details Description
Related parts for SOMC1403100RGEA
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 50K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.1A 210 MOHM TH datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
C/A LC-SC 62.5/125,2.0MM 0.5M datasheet.pdf
IC ETHERNET PHY 10/100 48LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES 39 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 640MA 210 MOHM datasheet.pdf