Vishay/Dale SOMC16014K70GEA
SOMC16014K70GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC16014K70GEA
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC16014K70GEA.pdf
Availability of SOMC16014K70GEA
QUANTITY
SOMC16014K70GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC16014K70GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC16014K70GEA
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC16014K70GEA
Related LinksSOMC160, SOMC16014K70GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC16014K70GEA Details Description
Related parts for SOMC16014K70GEA
RES SMD 91K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
KIT DEV 900MHZ W/MESH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL IEK 1.5N 3L datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.7A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 93MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf