Vishay/Dale SOMC1603220KGEA
SOMC1603220KGEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC1603220KGEA
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC1603220KGEA.pdf
Availability of SOMC1603220KGEA
QUANTITY
SOMC1603220KGEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC1603220KGEA
Internal Part NumberEIS-SOMC1603220KGEA
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC1603220KGEA
Related LinksSOMC160, SOMC1603220KGEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC1603220KGEA Details Description
Related parts for SOMC1603220KGEA
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ICEPIC3 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER 3-ST DL LP 8DSBGA datasheet.pdf
AC DRIVE,240V 3PH,3HP 2.2KW CT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
99C C511 3C 1.63MM 1KG AM datasheet.pdf