Vishay/Dale SOMC160322R0GEA
SOMC160322R0GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC160322R0GEA
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC160322R0GEA.pdf
Availability of SOMC160322R0GEA
QUANTITY
SOMC160322R0GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC160322R0GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC160322R0GEA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC160322R0GEA
Related LinksSOMC160, SOMC160322R0GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC160322R0GEA Details Description
Related parts for SOMC160322R0GEA
IC DCP DUAL 2K 256TAP 24-TSSOP datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP 20BIT LV 56TSSOP datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL R-R VOUT 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 820 OHM 5% 1206 datasheet.pdf