Vishay/Dale SOMC16034K70GEA
SOMC16034K70GEA picture photo
Mfg. Part Number
SOMC16034K70GEA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC
Datasheet Download
SOMC16034K70GEA.pdf
Availability of SOMC16034K70GEA
QUANTITY
SOMC16034K70GEA Order Process
Ship out your order
Specifications of SOMC16034K70GEA
Internal Part NumberEIS-SOMC16034K70GEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSOMC
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.090" (2.29mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SOMC16034K70GEA
Related LinksSOMC160, SOMC16034K70GEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
SOMC16034K70GEA Details Description
Related parts for SOMC16034K70GEA
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 150V 0606 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG SLATE 100' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 2CKT datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf